We zijn er allemaal geweest. Ik probeer in één rit de boodschappen voor een week mee te nemen. Je jongleert met tassen. Je laat een pak melk vallen. Je verplettert een appel. Het is frustrerend. Menselijke armen zijn niet gebouwd voor zware lasten. Wij morsen. Wij spannen.
Auto’s hebben dezelfde limieten.
Als u te veel gewicht op een voertuig slaat, wordt de motor belast. De transmissie werkt harder. Onderdelen van de ophanging slijten sneller. Maar het echte gevaar is niet mechanisch falen. Het is veiligheid. Een overbeladen voertuig is instabiel. Het is onvoorspelbaar. Je loopt het risico de controle te verliezen. U loopt het risico uzelf en anderen onderweg pijn te doen.
Het kennen van het laadvermogen van uw voertuig gaat niet alleen over efficiëntie. Het gaat over in leven blijven.
Payload is het totale gewicht dat een voertuig kan vervoeren. Dit omvat passagiers, vracht, brandstof en accessoires. Het is niet alleen wat je op de achterbank gooit. Mensen tellen mee voor die limiet. Jouw hond telt. Het reservewiel telt. Alles in het voertuig klopt.
Zoek uit hoeveel uw trekvoertuig of dagelijkse bestuurder aankan. Doe het voordat u de kofferbak inpakt.
Laadvermogen berekenen
De meeste chauffeurs raden het. Ze schatten. Dit is een vergissing.
Fabrikanten geven exacte cijfers. Je hoeft geen ingenieur te zijn om ze te begrijpen. Je hoeft alleen maar naar twee labels te kijken.
De eerste is het Gross Vehicle Weight Rating (GVWR). Dit staat op de sticker op de deurpost aan de bestuurderszijde. Het vertelt u het maximale totale gewicht dat het voertuig veilig kan dragen. Dit omvat de lege auto, alle passagiers, alle vracht en alle vloeistoffen.
De tweede is het Leeggewicht. Dit is het gewicht van het voertuig zelf. Het omvat standaarduitrusting en noodzakelijke bedrijfsvloeistoffen (zoals olie en koelvloeistof). Meestal is er sprake van een volle tank brandstof, hoewel sommige fabrikanten uitgaan van een halve tank. Raadpleeg uw gebruikershandleiding voor meer informatie.
Gebruik deze eenvoudige wiskunde om uw beschikbare laadvermogen te vinden:
** Nuttig laadvermogen = GVWR – Leeggewicht**
Dit aantal is uw harde limiet. Overschrijd het niet.
Als uw GVWR 6.000 pond is en uw leeggewicht 4.500 pond, heeft u een laadvermogen van 1.500 pond.
Die 1.500 pond wordt gedeeld.
Jouw gewicht. Het gewicht van uw passagiers. De brandstof in de tank. Het tandwiel achterin.
Veel mensen vergeten het brandstofgewicht. Een volle tank benzine kan 150 tot 200 pond toevoegen. Dat is veelbetekenend. Als u een zware kajak vervoert, neemt dat brandstofgewicht uw bagageruimte in beslag.
Passagiers zijn variabel. Een volwassen mannetje kan 200 pond wegen. Een kind kan 60 wegen. Een grote golden retriever kan 75 wegen. Tel ze allemaal bij elkaar op. Voeg vervolgens uw lading toe. Als de som uw laadvermogen overschrijdt, bent u overbelast.
Waarom het laadvermogen belangrijker is dan het trekvermogen
Chauffeurs verwarren laadvermogen vaak met trekvermogen. Ze zijn verwant maar verschillend.
Trekvermogen is hoeveel gewicht u achter u kunt trekken. Het laadvermogen is het gewicht dat u in of op het voertuig zelf kunt vervoeren.
Wanneer u sleept, rust het tonggewicht van de aanhanger rechtstreeks op de achteras van uw voertuig. Dit tonggewicht telt mee voor uw laadvermogen. EEN

Zoek uit hoeveel gewicht uw rig daadwerkelijk kan vervoeren. De wiskunde is brutaal in zijn eenvoud. Je hebt maar twee cijfers nodig. Pak uw gebruikershandleiding of kijk naar de sticker op de deurpost aan de bestuurderszijde. U zoekt naar het bruto voertuiggewicht (GVWR). Dan heb je het leeggewicht nodig. Trek het één van het ander af. Dat is uw laadvermogen.
De cijfers begrijpen
De meeste mensen verwarren leeggewicht met iets minder belangrijks. Dat is het niet. Het leeggewicht omvat alles wat de auto op de weg houdt. Olie. Koelmiddel. Een volle tank benzine. Het is het gewicht van de machine die alleen op vier banden staat.
GVWR is de harde limiet. De fabrikant trok een streep in het zand. Ga over dat getal heen en je speelt Russische roulette met je vering, remmen en frame. Het omvat het voertuig. De vloeistoffen. Elke passagier. Elke zak boodschappen. Elke ton gereedschap in het bed.
“Het laadvermogen is slechts een kwestie van aftrekken.”
Als uw GVWR 5.000 pond is en uw leeggewicht 4.000 pond, heeft u 1.000 pond om mee te spelen. Dat is alles. Zodra je de tank vult, krimpt dat aantal iets. Voer de berekeningen uit voordat u laadt.
Vrachtwagenlading
Dit is waar het lastig wordt. Vrachtwagens zijn niet alleen grotere auto’s. Ze zijn ontworpen voor werk. Het laadvermogen van een pick-up varieert enorm, afhankelijk van de cabinegrootte en de lengte van de laadbak. Een vrachtwagen van een halve ton kan 1.500 pond verwerken. Een heavy-duty dubbel? Misschien 7.000 pond of meer.
De sleutel is het trekgewicht. Als u sleept, is dat een geheel aparte berekening. Maar denk bij de lading na over wat er in de cabine en het bed gaat. Passagiers tellen. Lading telt. Een robuuste aftermarket-bumper telt. Negeer aftermarket-toevoegingen niet. Ze voegen gewicht toe. Ze vreten aan uw lading.
Controleer nogmaals de sticker op de deur. Het vermeldt de limieten van de voor- en achteras. Als u de achteraslimiet overschrijdt, daalt uw rijhoogte. Uw rijgedrag verandert. U merkt het misschien pas als u met snelwegsnelheden een bocht neemt.
Auto versus SUV versus vrachtwagen
Maakt de carrosseriestijl uit? Ja. Auto’s hebben een lagere GVWR. SUV’s zitten ergens in het midden. Er zijn vrachtwagens voor gebouwd. Maar een beladen SUV kan het laadvermogen van een lichte vrachtwagen evenaren als u geen passagiers heeft. Een beladen auto? Niet zo veel.
Wanneer u een nieuw voertuig koopt, heeft de raamsticker een regel voor ‘Max Payload’. Gebruik het. Als je tweedehands koopt, zoek dan de originele specificaties op. Raad het niet. Door te raden kom je vast te zitten aan de kant van de snelweg met een opgeblazen bladveer.
Waar u de gegevens kunt vinden
Zoek naar de gele of witte sticker op de B-stijl. Het is daar wanneer u het bestuurdersportier opent. Het vermeldt:
- Bruto voertuiggewicht (GVWR)
- Gewichtslimiet vooras
- Gewichtslimiet achteras
- Bandenspanning
- Aanbevolen inzittenden en vracht
Kijk niet alleen in het handschoenenkastje. De deurpost is betrouwbaarder. Fabriekshandleidingen kunnen worden bijgewerkt. De sticker op de auto is statisch. Het verandert niet.
Waarom het ertoe doet
Overbelasting wel

Payload is geen one-size-fits-all statistiek. Wat je in de laadbak van een pick-up gooit, lijkt in niets op wat je in een crossover propt. Je zou geen gipsplaten van 12 voet in een compacte wagen vervoeren. En eerlijk gezegd heb je geen klasse 8-tuig nodig om boodschappen voor een week te vervoeren.
Vrachtwagens in de VS worden gesorteerd op bruto voertuiggewicht (GVWR). De overheid verdeelt dit in acht verschillende gewichtsklassen. Het gaat niet alleen om hoe zwaar de vrachtwagen is. Het gaat om de limiet.
| Gewichtsklasse | GVWR |
|---|---|
| Klasse 1 | 6.000 pond (2.722 kg) |
| Klasse 2 | 10.000 pond (4.536 kg) |
| Klasse 3 | 14.000 pond (6.350 kg) |
| Klasse 4 | 16.000 pond (7.258 kg) |
| Klasse 5 | 19.500 pond (8.845 kg) |
| Klasse 6 | 26.000 pond (11.793 kg) |
| Klasse 7 | 33.000 pond (14.969 kg) |
| Klasse 8 | >33.000 pond |
Het Department of Transportation neemt deze gegevens en groepeert ze in drie buckets. Klassen één en twee zijn licht. Drie tot en met vijf zijn middelzwaar. Zes en hoger? Zwaar uitgevoerd. Als u weet waar uw uitrusting zich in deze hiërarchie bevindt, weet u precies hoeveel laadvermogen u zich kunt veroorloven om te vervoeren zonder dat de pakking kapot gaat of de garantie vervalt.
“Als u weet waar uw vrachtwagen binnen deze categorieën valt, kunt u gemakkelijker bepalen hoeveel laadvermogen u tijdens uw ritten kunt vervoeren.”
Autolading

We maken ons zelden zorgen over het laadvermogen in een sedan. Het voelt irrelevant. Een gezin dat aan het inladen is voor een roadtrip, berekent niet de kilo’s per vierkante centimeter van de kofferruimte. Ze controleren op zonnebrandcrème. Vergeleken met een pick-up is het laadvermogen van een personenauto inherent lager. De natuurkunde is eenvoudig. Als je iets zwaar genoeg inpakt om daadwerkelijk de limieten van je auto te overschrijden, past het waarschijnlijk toch niet op de achterbank. De container bepaalt de lading.
Maar dat betekent niet dat je er zomaar iets in kunt gooien. Er zijn harde grenzen. En het negeren ervan heeft invloed op de bediening. Het beïnvloedt de veiligheid. Het beïnvloedt het gemak van de reis als je halverwege een bergpas bent.
Passagiers tellen mee als lading. Dit is waar de meeste mensen struikelen. Ze zien lege stoelen en denken ‘vrije ruimte’. Dat doen ze niet.
Autofabrikanten houden voor elke zitpositie rekening met 150 pond (68 kilogram) per persoon. Dit is een standaard vuistregel in de branche. Het is geen suggestie. Het is een basislijn voor structurele integriteit en afstemming van de ophanging.
Dus als uw achterbank is ontworpen voor drie personen, maar momenteel leeg is, heeft u feitelijk 204 kilogram aan laadvermogen beschikbaar voor vracht. Dat is voordat u begint na te denken over het brandstofgewicht, dat daalt tijdens het rijden, of het gewicht van de hond in de bench. Zodra je dat gat van 450 pond met bagage hebt opgevuld, heeft de auto zijn limiet bereikt. Een passagier toevoegen? U heeft nu de ontwerpparameters overschreden. De zaken worden wankel.
“De meeste autofabrikanten houden rekening met 68 kilogram per persoon per zitplaats.”
Dit aantal is van cruciaal belang. Het verklaart waarom een volledig beladen compacte auto anders aanvoelt dan een auto met alleen de bestuurder. De ophanging wordt samengedrukt. De achterkant zakt door. De voorbanden verliezen grip.
Een SUV kan veel meer gewicht dragen dan een standaard auto. Het platform is anders. Het frame is sterker. Maar de wiskunde blijft hetzelfde.
Op de volgende pagina zullen we zien hoe SUV-laadvermogen werkt voor deze voertuigen.

Mensen houden ervan om SUV’s te romantiseren. Ze stellen zich een perfecte hybride voor: de trekkracht van een bedrijfswagen, verpakt in het comfort van een luxe sedan. Je krijgt het vrachtvolume. Je krijgt de drie rijen. Je kunt hout vervoeren zonder dat het nat wordt. Maar deze ‘beste van beide werelden’-logica stort in zodra je begint met laden.
De lading van een SUV bevindt zich in een vreemde middenweg. Hij overtreft wat een personenauto aankan, maar mist de rauwe bruikbaarheid van een pick-up. Als u de achterbank neerklapt, ontstaat er een holle ruimte voor extra grote spullen. Dat is handig voor kampeertrips of een verhuisdag. Het is geen vergunning om uw crossover als een goederentrein te behandelen.
Het dak bestaat om een reden. In tegenstelling tot een dieplader houdt een SUV warmte, lucht en gewicht vast in een afgesloten doos. Maar de stapelhoogte is niet het echte probleem. Het probleem is het zwaartepunt.
SUV’s zitten hoger. Ze leunen harder. Wanneer je een SUV overbelast, duw je dat zwaartepunt omhoog en naar buiten. Het gevolg is het kantelrisico. Het is eenvoudige natuurkunde. De perceptie van onoverwinnelijkheid is gevaarlijk. Fabrikanten weten dit. Ze hebben jarenlang geprobeerd de gevaren van spraakmakende voertuigen te beperken.
Veiligheidstechnologie en federale mandaten
De angst van de consument drijft innovatie. Om het kantelstigma te bestrijden, integreerden autofabrikanten elektronische stabiliteitscontrole. Deze technologie houdt het voertuig rechtop als het wil kantelen. Het is niet perfect. Het tart de natuurkunde niet. Het vecht er alleen maar harder tegen.
De wetgeving volgde de technologie. De National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) kwam tussenbeide. Ze vroegen het niet alleen vriendelijk. Ze verplichtten labels.
Sinds september 2004 moet elk voertuig met een bruto voertuiggewicht (GVWR) van minder dan 10.000 pond een certificeringslabel op de deurpost hebben. Over deze sticker kan niet worden onderhandeld. Hierop staat het maximale gezamenlijke gewicht van alle inzittenden en bagage vermeld. Het is de wettelijke grens. Het negeren ervan is niet alleen maar een slechte gewoonte. Het is een verplichting.
Kunt u het laadvermogen vergroten?
Misschien kijk je naar die deurpoststicker en voel je je beperkt. Je hebt een zware baan. Je beschikt over zwaar materieel. Je moet het verplaatsen. De sticker zegt nee.
Kun je het omzeilen? Kun jij een oplossing bedenken?
Op de volgende pagina gaan we dieper in op de mechanismen van het upgraden van de laadlimieten van uw voertuig en of aanpassingen op de aftermarket daadwerkelijk helpen of uw garantie alleen maar ongeldig maken.

Je kent de cijfers. Je hebt de sticker gecontroleerd. Maar wat gebeurt er als je uitrusting de limiet overschrijdt? Misschien vervoert u een zware lading voor een bouwterrein, of misschien plant u een reis met een enorme aanhanger. Het laadvermogen van de voorraad voelt vaak eerder als een suggestie dan als een regel. Kun je het duwen?
Fabrikanten weten dat bestuurders behoeften hebben die verder gaan dan de specificaties van het basismodel. Daarom bieden ze sleeppakketten aan. Dit zijn niet alleen badges op de bumper. Het zijn technische oplossingen om de prestaties te verbeteren en de benodigde hardware voor zware belastingen te bieden.
Wat er in een verpakking zit, verschilt per merk. Ford zou een trailer-app en een geïntegreerde remcontroller kunnen toevoegen. Chevy biedt mogelijk een robuust koelsysteem en een verbeterde ophanging. Ongeacht de maker voegen deze pakketten meestal kritische componenten toe. Je zult vaak een heavy-duty trekhaakontvanger, veiligheidskettingen en een speciale kabelboom voor aanhangwagens aantreffen.
“Het overbeladen van een voertuig is gevaarlijk. Het schaadt u, uw passagiers en andere bestuurders op de weg.”
Maar hier zit het addertje onder het gras. Een sleeppakket verbetert het slepen, niet noodzakelijkerwijs het laadvermogen. De lading is wat u in de cabine en het bed vervoert. Slepen is wat je achterop trekt. Ze zijn met elkaar verbonden, maar ze zijn niet hetzelfde. Als u uw vrachtwagen overbelast, riskeert u een catastrofale storing. Je zou een band kunnen blazen. Bij een afdaling kunt u de controle verliezen. En als een staatsagent je over de limiet klokt, kijk je naar kaartjes voor onveilig laden. Niemand wil die rompslomp.
Als u strikt uw laadvermogen wilt maximaliseren, moet u naar het specifieke merk en model kijken. In de onderstaande gegevens wordt het maximale laadvermogen voor verschillende modellen van 2006 tot 2009 weergegeven. Houd er rekening mee dat veel luxe sedans en cross-overs een minimaal laadvermogen hebben vanwege hun gewichtsverdeling.
Lijst met ladingen
Voor een volledig assortiment voertuigen kunt u zoeken op merk:
-Acura
-Audi
– BMW
– Buick
– Cadillac
-Chevrolet
– Chrysler
– Ontwijk
– Ford
– GMC
– Honda
– HUMMER
-Hyundai
-Infiniti
– Isuzu
-Jaguar
-Jeep
– Kia
– Landrover
-Lexus
-Lincoln
– Mazda
-Mercedes-Benz
– Mercurius
-MINI
– Mitsubishi
-Nissan
– Pontiac
-Porsche
– Saab
– Saturnus
– Telg
– slim
– Subaru
– Suzuki
-Toyota
-Volkswagen
-Volvo
Acura-lading
| Jaar | Model | Maximaal laadvermogen (lbs) |
|---|---|---|
| 2006 | MDX | – |
| 2006 | RL | – |
| 2006 | RSX | – |
| 2006 | TL | – |
| 2006 | TSX | – |
| 2007 | MDX | 1158 |
| 2007 | RL | – |
| 2007 | RDX | 870 |
| 2007 | TL | – |
| 2007 | TSX | 850 |
| 2008 | MDX | 1158 |
| 2008 | RL | – |
| 2008 | RSX | 870 |
| 2008 | TL | – |
| 2008 | TSX | 850 |
| 2009 | MDX | 1158 |
| 2009 | RL | – |
| 2009 | RSX | 870 |
| 2009 | TSX | 850 |
Meer Acura-specificaties:
-Acura GVWR
– Acura GAWR
– Acura GCWR
– Acura vrachtdraagvermogen
– Acura rijklaar gewicht
– Acura-trekvermogen
Audi Payload
| Jaar | Model | Maximaal laadvermogen (lbs) |
|---|---|---|
| 2006 | A3 | – |
| 2006 | A4 | – |
| 2006 | A6 | – |
| 2006 | A8 | 1213 |
| 2006 | S4 | – |
| 2006 | TT | 728 |
| 2007 | A3 | – |
| 2007 | A4 | – |
| 2007 | A6 | – |
| 2007 | A8 | – |
| 2007 | Q7 | – |
| 2007 | RS4 | – |
| 2007 | S4 | – |
| 2007 | S6 | – |
| 2007 | S8 | 1213 |
| 2008 | A3 | – |
| 2008 | A4 | – |
| 2008 | A5 | – |
| 2008 | A6 | – |
| 2008 | A8 | – |
| 2008 | Q7 | – |
| 2008 | R8 | – |
| 2008 | RS4 | – |
| 2008 | S4 | – |
| 2008 | S5 | – |
| 2008 | S6 | – |
| 2008 | S8 | – |
| 2008 | TT | – |
| 2009 | A3 | – |
| 2009 | A4 | – |
| 2009 | A5 | – |
| 2009 | A8 | – |
| 2009 | Q7 | – |
| 2009 | R8 | – |
| 2009 | S4 | – |
| 2009 | S5 | – |
| 2009 | S8 | – |
| 2009 | TT | – |
Meer Audi-specificaties:
– Audi GVWR
-Audi GAWR
– Audi GCWR
– Audi laadvermogen
– Audi leeggewicht
– Audi-trekvermogen
BMW-lading
| Jaar | Model | Maximaal laadvermogen (lbs) |
|---|---|---|
| 2006 | 325 | 1058 |
| 2006 | 330 | 1058 |
| 2 |
Chevrolet-laadvermogen
De laadvermogencijfers van Chevy vertellen een verhaal over zware techniek. De Silverado 3500 HD is koploper. In 2006 kon hij 5.169 lbs aan. Die capaciteit bleef sterk tot 2009. Tegen die tijd stond hij op 3.873 lbs. De 2500 HD-modellen schommelen rond 3.600 lbs. De jaren 1500 zijn lichter. In 2006 bereiken ze een maximum van bijna 1.913 lbs.
De Avalanche volgt nauwgezet de Silverado 1500. Hij begint bij 1.387 lbs in 2006. Daalt naar 1.258 lbs in 2007. Klimt terug naar 1.444 lbs in 2008. En vestigt zich vervolgens op 1.333 lbs in 2009.
Voorsteden vervoeren meer dan Tahoes. De Suburban uit de 2500-serie weegt in 2006 2.828 kg. In 2008 daalt hij naar 2.561 kg. De Tahoe volgt een soortgelijk pad. Het begint bij 1.522 lbs. Springt naar 1.835 lbs in 2007. Blijft daar tot 2009.
De Express-busjes zijn werkpaarden. Het 1500-model heeft gedurende alle vier de jaren een gewicht van 2.306 lbs. Het 2500-model stijgt naar 3.262 lbs in 2009. Het 3500-model piekt op 4.147 lbs in 2009.
Compacte auto’s zoals de Aveo en Cobalt hebben geen vermeld laadvermogen. Het HHR-paneel en de HHR-coupé bleven van 2006 tot 2009 stabiel op 900 lbs. De Colorado varieert tussen 1.250 lbs en 1.532 lbs.
Chrysler laadvermogen
De gegevens over het laadvermogen van Chrysler zijn schaars. Veel modellen tonen een streepje. De 300 en 300C hebben geen vermelde limieten in deze dataset. De Town & Country minivan is een van de weinige met consistente cijfers. Hij bedraagt 1.200 lbs in 2007 en 2008. De PT Cruiser begint met een hoge waarde van 1.907 lbs in 2007. Daalt naar 889 lbs in 2008. Verdwijnt in 2009.
De Aspen SUV bleef tussen 2007 en 2009 stabiel op 1.600 lbs. De hybride versie zakt lichtjes naar 1.500 lbs. De Pacifica minivan varieert van 865 lbs tot 889 lbs.
Ontwijk de laadvermogens
Dodge biedt een breed scala aan laadvermogenopties. De Ram 3500 is het beest. Hij bereikt 4.870 kg in 2008. De Sprinter Wagon 2500 weegt 4.824 kg in 2006. De Sprinter Van 3500 weegt 4.530 kg in 2008 en 2009.
De Ram 1500 ziet aanzienlijke veranderingen. Het begint bij 1.750 lbs in 2006 en 2007. Stijgt tot 1.810 lbs in 2008. Vervolgens daalt het scherp tot 1.490 lbs in 2009. De Ram 2500 blijft rond de 3.100 lbs tot 3.260 lbs.
De Durango en Dakota behoren tot het middensegment. De Durango weegt 1.750 kg in 2006 en 2007. Klimt naar 1.780 kg in 2008 en 2009. De Dakota begint bij 1.750 kg. Daalt naar 1.630 lbs in 2008 en 2009. De Nitro blijft constant op 1.150 lbs van 2007 tot 2009.
De Magnum en de oplader kunnen door alle jaren heen 1.270 lbs vasthouden. De Grand Caravan verdwijnt in 2008 uit de lijst.
Ford laadvermogen
De bestelwagens uit de E-serie van Ford zijn zware lifters. De E 350 Super Duty begint bij 4.165 lbs in 2006. Houdt 4.200 lbs in 2007. Daalt naar 4.110 lbs in 2008. Eindigt op 4.060 lbs in 2009. De F 450 gaat verder waar de E 350 ophoudt. Er staat 6.120 lbs in 2008. Daarna 3.900 lbs in 2009.
De F 150 begint bij 1.640 lbs in 2006. Klimt naar 1.650 lbs in 2007 en 2008. Springt vervolgens naar 3.030 lbs in 2009. Dat is een enorme stijging. De F 250 bleef in 2006 en 2007 rond de 3.100 lbs. Dalt naar 3.030 lbs in 2008.
De Explorer en Escape Hybrid handhaven consistente laadvermogennummers. De Explorer weegt in 2006 1.414 kg. Stijgt naar 1.520 kg in 2007 en 2008. De Escape Hybrid blijft de hele tijd op 1.040 kg. De Ranger blijft ook constant op 1.260 lbs.
GMC-laadcapaciteiten
GMC weerspiegelt Chevrolet, maar met zijn eigen eigenaardigheden. De Sierra 3500 woog in 2006 op 4.658 lbs. Daarna verdwijnt hij tot 2009. Hij verschijnt weer op 4.812 lbs. De Sierra 2500 kan ongeveer 3.892 lbs tot 4.058 lbs bevatten.
De Sierra 1500 begint bij 1.889 lbs in 2006. Stijgt naar 1.952 lbs in 2007. Dalt naar 1.947 lbs in 2008. Eindigt op 1.842 lbs in 2009. De Canyon begint bij 1.547 lbs. Dalt tot 1.422 lbs in 2009.
De Yukon Hybrid komt overeen met het laadvermogen van de Yukon. In 2008 en 2009 kan hij 1.830 lbs bevatten. De Yukon XL varieert van 1.592 lbs tot 1.731 lbs. De Savana-busjes weerspiegelen de Express. Het 3500-model heeft door alle jaren heen een gewicht van 4.147 lbs.
Laadvermogen versus slepen
Laadvermogen is wat u in de vrachtwagen stopt. Slepen is wat je erachter trekt. Ze zijn niet hetzelfde. Een vrachtwagen kan 10.000 kg trekken, maar slechts 1.500 kg vervoeren. Verwar de twee niet.
De bovenstaande cijfers geven het maximale laadvermogen weer. Ze omvatten passagiers, brandstof en eventueel gewicht van de aanhangertong. Als u deze limieten overschrijdt, riskeert u schade aan de ophanging. Je vervalt ook de garanties.
Controleer de deurpoststicker. Fabrieksgegevens variëren per trim. De cijfers hier zijn algemene maxima. Ze gaan uit van specifieke motor- en wielbasisconfiguraties. Uw werkelijke capaciteit zal verschillen.
Honda-lading
Honda’s line-up eind jaren 2000 vertelt een verhaal over twee verschillende technische filosofieën. De Ridgeline viel op door zijn op vrachtwagens gerichte laadvermogen, terwijl de Odyssey en Pilot praktisch nut met hoge capaciteit boden. Bij de meeste personenauto’s stonden geen specifieke cijfers vermeld, waarschijnlijk omdat het beoogde gebruik uitsluitend woon-werkverkeer was in plaats van vervoer.
In 2006 was de Insight de enige sedan met een vermelde capaciteit van 400 lbs. Als je spullen moest verplaatsen, waren de Odyssey (1349 lbs) en Ridgeline (1549 lbs) de beste keuze. De Pilot-gegevens voor dit jaar ontbreken.
In 2007 sloot de Fit zich aan bij de partij, maar de lading ervan wordt niet vermeld. De Civic pakte een specifiek aantal van 385 lbs op. De piloot kwam uiteindelijk opdagen met een gewicht van 1322 pond, net onder de 1349 pond van de Odyssey. De Ridgeline bleef stabiel op 1549 lbs.
2008 bracht geen grote veranderingen met zich mee. De Civic bleef op 385 pond. De Element en Ridgeline behielden respectievelijk hun beoordelingen van 675 lbs en 1549 lbs. De Odyssey en Pilot zetten hun streak met hoge capaciteit voort.
In 2009 bleven de Pilot en Odyssey vergrendeld op 1322 lbs en 1349 lbs. De Civic en Fit vielen uit de dataset, waardoor de Pilot en Odyssey de zwaargewichten in de Honda-stal bleven.
“Als je op zoek bent naar Honda-modellen met maximaal laadvermogen uit dit tijdperk, dan is de Ridgeline met een gewicht van 1549 lbs de duidelijke koning.”
Voor meer informatie, bekijk de links Honda GVWR en Honda Trekvermogen.
HUMMER-lading
HUMMER speelde niet klein. Zelfs in de laatste jaren voordat GM de stekker uit het embleem voor personenauto’s trok, werden de H2 en H3 gebouwd om gewicht te dragen. Het laadvermogen van de H2 is in 2008 aanzienlijk gestegen, terwijl de H3 een solide basis behield die in 2009 licht verbeterde.
De H1 Alpha uit 2006 was een beest, met een laadvermogen van 3087 pond. De H3 begon bij 1150 lbs. De H2-gegevens voor dit jaar ontbreken, waarschijnlijk als gevolg van trimvariaties of testprotocollen van die tijd.
In 2007 bleef de H3 op 1150 lbs. De H2 blijft geheim, wat vreemd is gezien zijn formaat, maar de H3T debuteerde in 2009 met een bescheiden gewicht van 1090 lbs.
De grote sprong vond plaats in 2008. Het H2-laadvermogen steeg tot 2200 lbs. De H3 bleef op 1150 lbs.
In 2009 won de H3 wat kracht en ging naar 1312 lbs. De H2 bleef robuust met een gewicht van 2200 lbs. De H3T, in wezen een pick-upversie van de H3, had een gewicht van 1090 pond.
“Het laadvermogen van de HUMMER H2 uit 2008 van 2200 kg is een van de hoogste cijfers in de categorie middelgrote SUV’s van die tijd.”
Zie HUMMER GVWR en HUMMER Leeggewicht voor meer technische details.
Hyundai-lading
Hyundai’s gegevens uit begin jaren 2000 zijn schaars voor personenauto’s. De meeste sedans zoals de Elantra, Sonata en Azera hebben geen vermeld laadvermogen in deze gegevens. De focus lag duidelijk op de SUV’s en minibusjes voor transportwerkzaamheden.
De line-up van 2006-2008 voor de Accent, Azera, Elantra, Santa Fe, Sonata, Tiburon en Tucson toont geen gegevens. Ook bij de Veracruz en Entourage ontbreken cijfers.
In 2009 werd de Genesis geïntroduceerd, maar nogmaals, er wordt geen lading vermeld. Het lijkt erop dat Hyundai deze cijfers voor hun personenauto’s in deze periode eenvoudigweg niet heeft gepubliceerd, waardoor enthousiastelingen konden rekenen op basis van de GVWR minus het rijklaar gewicht als ze het echt wilden weten.
“Waarom ontbreken de gegevens over het laadvermogen van Hyundai voor sedans? Waarschijnlijk omdat de marge tussen het rijklaar gewicht en het bruto voertuiggewicht klein was, waardoor er weinig ruimte overbleef voor vracht in hun compacte ontwerpen.”
Controleer Hyundai GCWR en Hyundai vrachtdraagvermogen voor meer informatie.
Infiniti-lading
Het luxeaanbod van Infiniti had een variërend laadvermogen, vaak beperkt door de complexiteit van hun luxe kenmerken en grotere motorruimtes. De FX-serie en QX56 waren de werkpaarden. De M- en G-serie waren lichtere laders.
In 2006 leidde de QX56 met 1440 lbs. De FX35 en FX45 boden respectievelijk 1183 lbs en 1091 lbs. De G35 was beperkt tot 886 lbs en de Q45 was 979 lbs. De gegevens uit de M-serie ontbreken.
In 2007 bleven de FX35 en FX45 stabiel op 1183 lbs en 1091 lbs. De QX56-gegevens ontbreken. De G35 viel uit de lijst.
2008 bracht de EX35 en G37. De FX35 bleef op 1183 lbs. De G35 stond niet op de lijst. De M35 en M45 verschenen respectievelijk met 996 lbs en 1010 lbs. De QX56 sprong naar 1553 lbs.
In 2009 steeg de FX35 lichtjes tot 1213 lbs. De FX50 sloot zich aan bij 1185 lbs. De QX56 behield zijn hoge beoordeling van 1553 lbs.
“Het laadvermogen van de Infiniti QX56 uit 2009 van 1.553 kg maakt hem tot een van de betere luxe dumpers in zijn klasse.”
Kijk voor meer informatie naar Infiniti GAWR en Infiniti trekvermogen.
Isuzu-lading
Isuzu hield voet bij stuk met de Ascender- en i-serie trucks. De Ascender was consistent, terwijl de i-serie enige schommelingen in het laadvermogen kende naarmate de modellen evolueerden.
2006: De Ascender vervoerde 1133 pond. De i-280 was de zware lifter met een gewicht van 1532 lbs. De i-350 woog 1190 pond.
2007: De Ascender bleef op 1133 lbs. De i-290 behield zijn beoordeling van 1532 lbs. De i-370 verbeterde lichtjes tot 1516 lbs.
2008: De Ascender bleef op 1133 lbs. De i-290 daalde een beetje naar 1512 lbs. De i-370 kreeg een klap en daalde tot 1260 lbs.
Voor Isuzu zijn geen gegevens uit 2009 vermeld, wat samenvalt met de verminderde aanwezigheid van het merk op de Amerikaanse passagiersmarkt.
“Is het laadvermogen van de Isuzu i-280 vandaag de dag nog steeds relevant? Zijn beoordeling van 1532 lbs was concurrerend voor een middelgrote vrachtwagen in 2006.”
Controleer Isuzu GVWR en Isuzu GCWR.
Jaguar-lading
De luxe sedans en coupés van Jaguar hadden een verrassend laag laadvermogen, vaak minder dan 1000 kg. Dit weerspiegelt hun focus op rijcomfort en zware chassisconstructie in plaats van op bruikbaarheid. De X-Type was een uitschieter met een hogere capaciteit.
2006: De X-Type leidde met 1058 lbs. De S-Type, XJ8, XJR, XK8 en XKR hadden geen gegevens.
2007: De X-Type weegt 1058 lbs. De XK- en XKR-gegevens ontbreken.
2008: De X-Type bleef op 1058 lbs. De XK kwam opdagen met 815 lbs. De XKR daalde tot 772 lbs.
2009: De XF-gegevens ontbreken. De XKR bleef op 772 lbs. De XK Coupé verbeterde lichtjes tot 350 kg.
“Waarom is het laadvermogen van de Jaguar XK8 zo laag? Luxe sportwagens geven prioriteit aan gewichtsverdeling en materialen, waardoor er minder ruimte overblijft voor vracht.”
Zie Leeggewicht Jaguar en Trekvermogen Jaguar.
Jeep-lading
De vrachtwagens en SUV’s van Jeep zijn ontworpen voor gebruik, en de laadvermogencijfers weerspiegelen dat. De Commander en Grand Cherokee boden aanzienlijke capaciteit, terwijl de Wrangler, ondanks zijn offroad-bekwaamheid, bescheidener beoordelingen had.
2006: De commandant leidde met 1620 lbs. De Liberty had 1150 pond. De Grand Cherokee woog 1100 pond. De Wrangler woog 800 pond.
2007: De commandant daalde tot 1310 lbs. Het kompas verscheen met 925 lbs. De Grand Cherokee verbeterde tot 1050 lbs. De Liberty werd op 1150 lbs gehouden. De Wrangler steeg tot 1000 lbs. De Patriot-gegevens ontbreken.
2008: De commandant vestigde zich op 1300 lbs. Het kompas bleef op 925 pond. De Grand Cherokee sprong
Payload is niet alleen een getal op een specificatieblad. Het is het verschil tussen het vervoeren van een volledige lading grind en het opblazen van een achterschokbreker. Het is het gewicht van u, uw passagiers en uw uitrusting in het voertuig. Als u het verkeerd doet, overbelast u niet alleen; u brengt het rijgedrag, het remmen en de levensduur van de ophanging in gevaar. De onderstaande gegevens hebben betrekking op maximaal laadvermogen 2006-2009 voor een breed scala aan merken en modellen, van economy sedans tot zware vrachtwagens.
Mazda-lading
Mazda hield hun vrachtwagenaanbod een paar jaar consistent. De pick-ups uit de B-serie waren werkpaarden, maar verwacht geen luxe. De B3000 kon meer gewicht aan dan zijn broers en zussen B2300 en B4000. Als u in een MazdaSpeed6 reed, wist u dat prestaties ten koste gingen van de laadruimte.
2006
– B2300: 1260 pond
– B3000: 1680 pond
– B4000: 1260 pond
– Mazda5: 1239 pond
– Mazda6: 1319 pond
– MazdaSpeed6: 963 lbs
– MPV: 1506 pond
– MX-5: 637 pond
– RX-8: 779 pond
– Eerbetoon: 988 pond
2007
– B2300: 1260 pond
– B3000: 1680 pond
– B4000: 1260 pond
– CX-9: 1493 pond
– Mazda5: 1239 pond
– Mazda6: 1080 pond
– MazdaSpeed6: 963 lbs
– MX-5: 637 pond
– RX-8: 765 pond
2008
– B2300: 1260 pond
– B4000: 1260 pond
– Mazda5: 1191 pond
– Mazda6: 1087 pond
– MX-5: 633 pond
– RX-8: 765 pond
– Eerbetoon: 1057 pond
– Tribute-hybride: 1083 lbs
2009
– B2300: 1200 pond
– B4000: 1260 pond
– Mazda5: 1191 pond
– Mazda6: 1082 pond
– RX-8: 754 pond
Opmerking: Bij verschillende Mazda-modellen, zoals de Mazda3 en CX-7, stonden voor deze jaren geen gegevens over het laadvermogen vermeld in de bronrecords.
Mercedes-Benz Payload
Duitse techniek betekent meestal precisie, maar halverwege de jaren 2000 varieerde het laadvermogen enorm. De R-Klasse was een personenverhuizer die daadwerkelijk mensen en uitrusting kon vervoeren. De spiegelreflex McLaren? Niet zo veel. Het was een supercar, geen vervoerder. De SUV’s uit de ML-serie waren het brood en de boter voor gezinnen die ruimte nodig hadden.
2006
– ML350: 1616 pond
– ML500: 1496 pond
– R-Klasse: 2000 lbs
2007
– E-Klasse: 1157 lbs
– G500: 1289 pond
– GL320: 1086 pond
– GL450: 1620 pond
– ML350: 1635 pond
– ML320: 1422 pond
– ML500: 1620 pond
– ML63 AMG: 1257 lbs
– R-Klasse: 1635 lbs
– SLR McLaren: 626 lbs
2008
– E-Klasse: 1157 lbs
– G500: 1764 pond
– G55: 1433 pond
– GL450: 1620 pond
– GL550: 1620 pond
– ML320: 1422 pond
– ML350: 1635 pond
– ML550: 1620 pond
– SLR McLaren: 342 pond
2009
– E-Klasse: 1157 lbs
– GL450: 1620 pond
– GL550: 1620 pond
– ML350: 1635 pond
– ML320: 1422 pond
– ML550: 1620 pond
-ML63 AMG: 1300 pond
– R-Klasse: 1365 lbs
Mercury-lading
Mercury was in wezen Ford met een ander embleem. De Mountaineer deelde zijn botten met de Ford Explorer. De Mariner was een compacte SUV die wat laadvermogen inruilde voor efficiëntie. In 2008 werd de line-up kleiner. De Sable en Milan kwamen niet voor in de payload-lijsten, waarschijnlijk vanwege de lage vraag of datalacunes.
2006
– Zeeman: 1075 pond
– Mariner-hybride: 920 lbs
– Monterey: 1320 pond
– Bergbeklimmer: 1549 lbs
2007
– Zeeman: 1075 pond
– Mariner-hybride: 920 lbs
– Monterey: 1320 pond
– Bergbeklimmer: 1443 lbs
2008
– Zeeman: 1059 pond
– Mariner-hybride: 920 lbs
– Bergbeklimmer: 1443 lbs
2009
– Zeeman: 1059 pond
– Mariner-hybride: 920 lbs
– Bergbeklimmer: 1443 lbs
MINI-lading
Halverwege de jaren 2000 draaide het bij MINI vooral om stijl boven inhoud. Het laadvermogen was krap. Je vervoerde geen boodschappen en drie volwassenen in een Cooper Convertible en verwachtte geen vlotte rit. De John Cooper Works-varianten hadden dezelfde laadvermogenlimieten als hun standaard tegenhangers, maar daar moet je de vering waarschijnlijk niet op testen.
2006
– Cooper Converteerbaar: 771 lbs
– Cooper hardtop: 316 kg
2007
– Cooper Converteerbaar: 771 lbs
– Cooper hardtop: 316 kg
2008
– Cooper Clubman: 816 pond
– Cooper Converteerbaar: 771 lbs
– Cooper hardtop: 316 kg
2009
– John Cooper Works hardtop: 816 lbs
– John Cooper Works Clubman: 816 pond
Mitsubishi Payload
Mitsubishi had een solide run met de Outlander en Raider. De Raider, een rebadged Dodge Dakota, was de koning van de lading in deze lijst. Als je spullen moest verplaatsen, kocht je een Raider. De Eclipse was een sportcoupé; laadvermogen was een bijzaak.
2006
– Eclips: 794 lbs
– Endeavour: 1055 pond
– Galant: 969 pond
– Lancer: 981 pond
– Montero: 1165 pond
– Outlander: 904 pond
– Raider: 1590 pond
2007
– Eclips: 794 lbs
– Endeavour: 1055 pond
– Galant: 937 pond
– Outlander: 1538 pond
– Raider: 1580 pond
2008
– Eclips: 794 lbs
– Endeavour: 1055 pond
– Galant: 937 pond
– Lancer: 1157 pond
– Outlander: 1169 pond
– Raider: 1580 pond
2009
– Eclips: 327 kg
– Galant: 981 pond
– Lancer: 1157 pond
Nissan Payload
Nissan had een aantal zware slagmensen. De Titan pick-up was een beest, vooral in 2008 en 2009 met een laadvermogen van meer dan 2000 pond. De
Saturnus-lading
De laatste jaren van Saturnus waren rommelig. Het merk verdween in 2010, maar de gegevens voor 2006-2009 zijn nog steeds van belang voor iedereen die naar gebruikte partijen kijkt. De cijfers van de Saturnus-payload zijn meestal bescheiden en weerspiegelen hun unibody-architectuur.
In 2006 leidde de minivan Saturn Relay het peloton met 1350 lbs. De VUE crossover verwerkte 1331 lbs. De Ion-sedan? Nul. Het is niet gebouwd om te vervoeren.
2007 bracht de Aura. De gasversie had een gewicht van 1009 lbs. De hybride? Niet vermeld, waarschijnlijk te zwaar voor batterijen. De Outlook (eigenlijk een Buick Enclave) was met een gewicht van 1678 lbs het werkpaard. De VUE Hybrid verbeterde ten opzichte van het basismodel en bereikte 1511 lbs.
2008 zag bezuinigingen. De VUE daalde naar 1000 lbs. De hybride daalde tot 1111 lbs. De Astra hatchback behaalde een gewicht van 300 kg. De Outlook bleef stabiel op 1678 lbs.
2009 was het einde van de lijn. De Vooruitzichten drukten 1709 pond uit. De VUE-hybriden bleven plat op 1111 lbs. De basis-VUE zat op 1000 lbs. Er stond geen laadvermogen vermeld op de Sky roadster. Waarom? Waarschijnlijk omdat het zwaar beladen van een kleine roadster sowieso de wegligging verpest.
“Als je spullen vervoert in een Outlook 2009, heb je de beste kans om onder de limiet te blijven.”
Scion-lading
Scion verkocht niet alleen auto’s; ze verkochten een levensstijl. Het laadvermogen van de Scion is over het algemeen laag omdat dit kleine, lichte auto’s waren.
Gegevens over de periode 2006-2009 zijn schaars. De tC coupé, xA hatchback, xB boxy hatch en xD subcompact tonen allemaal nul laadvermogen in de standaardtabellen. Dit betekent niet dat er nul mensen zijn. Het betekent dat de lading lading te verwaarlozen is als je rekening houdt met de bestuurder en de hond.
De tC is een coupé. Je zet geen meubels achterin. De xB is boxy. Het lijkt erop dat er een koelkast in kan. Dat kan niet. Het leeggewicht slokt de vergoeding op.
Als je een gebruikte Scion koopt om dozen te vervoeren, vecht je tegen de natuurkunde. Het Scion-laadvermogen voor deze modellen bestaat feitelijk niet voor zware voorwerpen. Houd het licht.
slimme lading
De slimme lading is klein. Dat is het punt. De smart fortwo is een stadsrunabout.
In 2008 stond de fortwo 463 lbs toe. Dat klinkt als veel, totdat je beseft dat een volwassen man 180 pond weegt. Je hebt nog 283 pond over voor een passagier en vracht. Twee mensen in een slimme auto? Je zit al op 60% van de capaciteit door daar gewoon te zitten.
De cijfers van het slimme laadvermogen bevestigen wat iedereen die in één heeft gereden weet: deze auto is voor een of twee zeer lichte mensen met zeer kleine tassen. Probeer niet in een fortwo te verhuizen. Je verbreekt de schorsing.
Subaru-lading
Subaru is gebouwd voor het weer, niet voor vervoer. Het Subaru-laadvermogen varieert enorm per model.
De B9 Tribeca was een luxe crossover. In 2006 en 2007 verwerkte het 1560 lbs. In 2008 stortte de Tribeca neer tot 660 lbs. Waarom? Misschien is het gewicht verhoogd vanwege veiligheidsvoorzieningen. Of misschien is de motor zwaarder geworden. De daling is drastisch.
De Baja pick-up (2006) had een gewicht van 1070 lbs. Kleine vrachtwagenbed. Kleine lading.
De Outback is hier de koning. 2006: 1245 pond. 2007: 995 pond. 2008: 1085 pond. 2009: 1078 pond. De Legacy -wagen is vergelijkbaar. 2006: 1300 pond. 2007: 1290 pond. 2008-2009: ~ 1055 pond.
De Forester verbeterde in 2009. 2006: 1060 lbs. 2007: 1010 pond. 2008: 1010 pond. 2009: 1230 pond. Een sprong van ruim 200 kg. Subaru heeft iets gerepareerd.
De WRX en STI zijn prestatieauto’s. 2006 Impreza WRX STI: 794 lbs. 2008: 1080 pond. De cijfers van 2008 lijken hoog voor een raceauto, maar misschien omvatte het cijfer van 2006 een zwaardere interieurbekleding die in het latere model werd verwijderd.
“Controleer uw specifieke uitrusting. Een beladen Touring Outback heeft minder laadvermogen dan een basis Legacy.”
Suzuki-lading
Suzuki was raar. Ze maakten kleine auto’s en grote SUV’s. De Suzuki-lading weerspiegelt die splitsing.
De XL7 was de grote jongen. 2006: 1168 pond. 2007: 1626 pond. 2008: 1626 pond. De sprong in 2007 is enorm. Zijn ze afgevallen? Of was het cijfer voor 2006 conservatief? Het aantal uit 2008 blijft stabiel.
De Grand Vitara is consistent. 2006: 1175 pond. 2008: 1178 pond. 2009: Niet vermeld. De Forenza en Reno zijn klein. ~926-981 pond.
De SX4 is ook klein. 2008: 893 pond. 2009: 893 pond.
Op de Equator (2009) stond geen laadvermogen vermeld. Het was een Ford Escape met een nieuwe badge. Je zou denken dat deze betere specificaties zou hebben. In plaats daarvan: stilte.
Toyota Payload
Toyota is betrouwbaar. De cijfers van het Toyota-laadvermogen weerspiegelen robuuste frames.
De Toendra -truck is het beest. 2006: 1835 pond. 2007: 1470 pond. 2008: 1470 pond. 2009: 1540 voor de Tacoma, maar de toendragegevens stoppen in deze tabel bij 2008. Wacht, 2009 Tacoma is 1540. De daling van de toendra van 2006 naar 2007 is verdacht. 1835 tot 1470. Is het leeggewicht aanzienlijk toegenomen door de veiligheidsvoorzieningen?
De 4Runner is stabiel. 1285 lbs van 2006 tot 2009. Solide.
De Highlander is een vervoerder. 2006: 1840 pond. 2007: 1844 pond. 2008: 1821 pond. 2009: 1821 pond. De hybride versie van de Highlander daalt tot 1605 lbs (2006-2007) en 1427 lbs (2008-2009). Het gewicht van de batterij doodt de lading.
De Land Cruiser is zwaar maar sterk. 2006: 1500 pond. 2008: 1585 pond. 2009: 1585 pond. Het werd sterker.
De Camry is een sedan. 2006: 1059 pond. 2009: 1113 pond. Kleine verbeteringen.
De RAV4 is consistent. 1130 pond in 2006, 2007, 2008, 2009.
De Prius is licht. 2006: 1085 pond. 2007: 863 pond. 2008: 863 pond. 2009: Niet vermeld. De daling in 2007 is enorm. De Prius uit 2007 had een opnieuw ontworpen carrosserie. Misschien zorgde de nieuwe structuur voor een extra gewicht dat ten koste ging van het toegestane laadvermogen.
“Als je zware spullen moet vervoeren, vermijd dan de Prius. De Highlander Hybrid is beter, maar de Highlander op benzine is dat wel.”






























