Jak obliczyć ładowność swojego samochodu bez konieczności zakupu nowych opon

7

Wszyscy znaleźliśmy się w takiej sytuacji. Stoisz w garażu, trzymasz trzy torby z zakupami, pudełko płatków i psa. To nie jest idealne. Bolą Cię ręce. Rozlewasz mleko. To nie tylko niedogodność. To jest granica fizyczna. Ciało ludzkie ma swój własny próg. Jeśli go przekroczysz, doznasz kontuzji.

Nie inaczej jest z samochodami.

Nasze pojazdy traktujemy jak mobilne magazyny. Wrzucamy do nich bagaż, narzędzia, meble i inne osoby. Jedziemy autostradą z dachem wypełnionym kajakami i tylnymi siedzeniami pełnymi dzieci. Działa, dopóki nie działa. Silnik wyje. Skrzynia biegów się ślizga. Zawieszenie przełącza się na bieg wsteczny. Przeciążenie pojazdu powoduje ogromne obciążenie każdej ruchomej części. Nie chodzi tylko o szkody. Chodzi o przetrwanie.

Jeśli na autostradzie międzystanowej przebijesz oponę, ponieważ załadowałeś SUV-a powyżej dopuszczalnego limitu, narażasz nie tylko swój pojazd na ryzyko. Narażasz wszystkich na drodze na niebezpieczeństwo.

Określenie nośności

Większość kierowców uważa, że ładowność odnosi się do przedmiotów znajdujących się w bagażniku. Oni się mylą.

Udźwig to całkowita masa pojazdu, która nie jest częścią jego własnej konstrukcji. Obejmuje pasażerów. Włącza paliwo. Obejmuje wszystko, co znajduje się w przestrzeni ładunkowej.

Musisz znać ten numer. Dlaczego? Ponieważ przekroczenie tego spowoduje utratę gwarancji. Pogarsza to jakość jazdy. Zwiększa drogę hamowania. A to może prowadzić do katastrofalnej awarii mechanicznej.

Zanim załadujesz samochód do dużej przeprowadzki, musisz poznać konkretny limit swojego pojazdu. To nie jest domysł. To jest kalkulacja.

Jak znaleźć ten numer

Limit nie jest podany w broszurze. Jest to wskazane na naklejce.

Poszukaj naklejki z informacjami o oponach i obciążeniu. Zwykle znajduje się na framudze drzwi po stronie kierowcy. Możesz także sprawdzić instrukcję obsługi. Ta naklejka wskazuje maksymalny udźwig.

Ale jest niuans. Liczba na naklejce nie jest ostateczną odpowiedzią. To jest punkt wyjścia. Należy odjąć wagę przedmiotów znajdujących się już w samochodzie.

Matematyka jest łatwa

Oto wzór, o którym musisz pamiętać:

  1. Znajdź maksymalne obciążenie na naklejce na ościeżnicy drzwi.
  2. Odejmij wagę kierowcy i wszystkich pasażerów.
  3. Odejmij masę paliwa w zbiorniku.
  4. Rezultatem jest dostępna ładowność.

Spójrzmy na prawdziwy przykład.

Wyobraź sobie średniej wielkości SUV-a. Na naklejce widnieje informacja, że ​​maksymalny udźwig wynosi 1400 funtów.

Siedzisz na miejscu kierowcy. Twoja waga to 180 funtów. Waga pasażera wynosi 150 funtów. W zbiorniku masz pół zbiornika paliwa, który waży około 120 funtów.

Twoje obecne całkowite obciążenie wynosi 450 funtów.

1400 minus 450 równa się 950 funtów.

Zostało ci 950 funtów na ładunek. Jeśli załadujesz 1000 funtów mebli na tylne siedzenie, przekroczysz limit. Za 50 funtów.

Czy 50 funtów robi różnicę?

Tak.

Zawieszki są kalibrowane dla określonych ciężarów. Jeśli zostaną przekroczone, obsługa ulegnie pogorszeniu. Twoje hamulce będą działać mniej skutecznie. Twój

Ustalenie, ile ładunku faktycznie możesz przewieźć, nie jest trudnym zadaniem. Potrzebne są tylko dwie liczby: dopuszczalna masa pojazdu (DMC) i masa własna. Odejmij jedno od drugiego, a otrzymasz nośność.

Ale co właściwie oznaczają te terminy? A jakie to ma znaczenie, jeśli jeździsz sedanem lub półtonowym pickupem?

Informacje o dopuszczalnej masie całkowitej i masie własnej

GVWR to sztywny limit. Jest to maksymalna masa całkowita, którą producent określa jako bezpieczną dla danego pojazdu. Liczba ta obejmuje sam pojazd, wszystkie płyny (paliwo, olej, płyn niezamarzający, płyn przekładniowy), pasażerów, ładunek i masę holowaną przyczepy w przypadku poślizgu.

Informacje te znajdziesz na naklejce na słupku drzwi kierowcy. Sprawdź także instrukcję obsługi. Niektóre internetowe bazy danych również zawierają te dane, ale naklejka na drzwi jest legalnym źródłem.

Masa własna to masa samego pojazdu. Żadnych pasażerów i bagażu. Obejmuje jednak pełny zbiornik paliwa i wszystkich płynów eksploatacyjnych. To jest podstawowa wartość.

Matematyka nie kłamie

Nośność to po prostu różnica pomiędzy tymi wartościami.

DMC minus masa własna równa się ładowności.

Spójrzmy na konkretny przykład. Załóżmy, że masz pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej 3500 funtów. Jego masa własna wynosi 3000 funtów.

3500 – 3000 = 500 funtów.

Masz 500 funtów (227 kilogramów) rezerwy nośności. Jest to łączna waga pasażerów, artykułów spożywczych, bagażnika dachowego i zestawu narzędzi. Przekroczenie tej wartości stwarza ryzyko awarii zawieszenia, problemów z hamulcami lub przebicia opony.

„Ładność to ilość ładunku, jaką pojazd może bezpiecznie przewieźć po zatankowaniu paliwa i dodaniu wszystkich niezbędnych płynów.”

Czy rodzaj pojazdu ma wpływ na te obliczenia? Matematyka pozostaje taka sama. Konsekwencje błędu w obliczeniach mogą być jednak poważne.

Cechy ładowności ciężarówki

Przy przesiadaniu się z samochodów osobowych na ciężarówki zmienne również się zmieniają. Ładowność ciężarówki często ma większe znaczenie, ponieważ jest zaprojektowana do tego zadania. Jednak pojęcie „pracy” może obejmować zarówno ciągnięcie drewna opałowego, jak i holowanie łodzi.

Samochody ciężarowe mają zazwyczaj wyższą masę całkowitą pojazdu (GVWR) niż sedany, ale mają też wyższą masę własną. Nie zawsze oznacza to większą ładowność. Wytrzymały pick-up z długą kabiną i długą platformą może mieć dużą masę znamionową, ale jego masa własna pochłania większość tego limitu, zanim w ogóle załadujesz na platformę choćby jedno narzędzie.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak konfiguracja ciężarówki wpływa na rzeczywistą zdolność do przewozu ładunku.

Ładowność nie jest wskaźnikiem uniwersalnym. To, co przewozisz w pickupie, zupełnie różni się od tego, co mieści się w Twoim codziennym samochodzie. Do kompaktowego kombi nie ładuje się długich desek przeznaczonych do renowacji domu. I odwrotnie, do przewożenia wielu toreb artykułów spożywczych nie jest potrzebna ciężka ciężarówka.

To rozróżnienie ma znaczenie, ponieważ ciężarówki są projektowane do przewozu cięższych ładunków. W Stanach Zjednoczonych pojazdy te są klasyfikowane według ich maksymalnej masy pojazdu (GVWR). Możemy na to spojrzeć z dwóch perspektyw: określonej kategorii wagowej lub szerszej kategorii operacyjnej. Obie metody są ze sobą powiązane.

Rząd dzieli maksymalną DMC ciężarówek na osiem odrębnych klas. Poniżej rozkład masy.

Podział klas wagowych ciężarówek

  • Klasa 1: 2722 kg (6000 funtów)
  • Klasa 2: 10 000 funtów (4536 kg)
  • Klasa 3: 14 000 funtów (6350 kg)
  • Klasa 4: 16 000 funtów (7258 kg)
  • Klasa 5: 19 500 funtów (8845 kg)
  • Klasa 6: 26 000 funtów (11 793 kg)
  • Klasa 7: 33 000 funtów (14 969 kg)
  • Klasa 8: Wszystko powyżej 33 000 funtów.

Departament Transportu Stanów Zjednoczonych (DOT) dzieli te klasy na szersze grupy. Klasy 1 i 2 to lekkie ciężarówki. Klasy 3 do 5 – średnie ciężarówki. Wszystko od klasy 6 wzwyż jest uważane za ciężarówkę o dużej ładowności.

Zrozumienie, gdzie w tej hierarchii znajduje się Twój pojazd, pomoże Ci określić, ile ładunku możesz bezpiecznie przewieźć. Mówimy nie tylko o nadwoziu (platforma pokładowa). Ważne jest, aby wziąć pod uwagę ograniczenia podwozia, zawieszenia i układu hamulcowego.

„Wiedza do jakiej kategorii należy Twoja ciężarówka, łatwiej będzie określić, ile ładunku możesz bezpiecznie przewozić podczas swoich podróży.”

Ale ciężarówki to nie jedyne pojazdy objęte ograniczeniami. Samochody osobowe i SUV-y mają swoje własne ograniczenia. Działają w oparciu o różne zasady fizyczne i cechy konstrukcyjne. Ile faktycznie możesz załadować do swojego sedana? Zależy to od specyfikacji producenta, ale zasada pozostaje ta sama: przeciążenie zmniejsza bezpieczeństwo.

Ładowność samochodów osobowych

Podejście do obliczania ładowności w samochodzie osobowym jest prostsze, ale nie mniej ważne. Nie musisz kierować reklamy na osiem klas. Kierujesz się danymi wskazanymi na naklejce Twojego konkretnego samochodu.

Większość ludzi traktuje samochód jak trumnę na kółkach. Wrzucają do środka żywność, dzieci i bagaże, nawet nie myśląc o całkowitej masie. To nie jest ciężarówka. Nie przewozisz płyt kartonowo-gipsowych ani łodzi na pontonach. Dlaczego więc powinieneś się martwić?

Ponieważ fizyki nie interesują Twoje plany podróży.

Ładowność to coś więcej niż tylko ładunek. To są pasażerowie. To jest sprzęt. To wszystko, co jest na gumie. Producenci samochodów ustalają standardową wagę na osobę. Zwykle jest to 150 funtów (68 kg). Dla każdego miejsca. Każdy bez wyjątku.

Pomyśl o tylnym siedzeniu. Przeznaczony jest dla trzech osób. Jeśli jest pusty, jest to czek z otwartą kwotą. Masz 450 funtów (204 kg) pojemności budżetowej, która tylko czeka. Jeśli to zignorujesz, jedziesz na ślepo.

Tu nie chodzi o paranoję. Chodzi o bezpieczeństwo. Przekroczenie limitów zmienia obsługę. To powoduje obciążenie zawieszenia. To powoduje szybsze zużywanie się podzespołów. I tak, może to być niebezpieczne.

Ale samochód to nie SUV. Zasady zmieniają się, gdy przesiadasz się na większe pojazdy.

Ładunek terenowy

SUV-y mają większą masę. Oczywiście. Po to właśnie są tworzone. Ale czy ich udźwig jest wystarczający dla Twoich konkretnych potrzeb?

Następnie przyjrzymy się, jak ładunki działają w przypadku tych dużych maszyn.

Otrzymujesz wnętrze sedana z użytecznością ciężarówki. Oto chwyt reklamowy. Jednak mit „najlepszego z obu światów” zaczyna się rozpadać, gdy zaczniesz ważyć ładunek. SUV znajduje się w szarej strefie. Tak, to coś więcej niż crossover. Brakuje mu jednak brutalnej siły pełnowymiarowego przetwornika.

Zaleta jest oczywista. Złóż tylne siedzenia do przodu. Masz teraz długą, poziomą podłogę. Możesz załadować kajak, skrzynkę z narzędziami lub pięćdziesiąt worków ściółki. Przestrzeń jest elastyczna. Waga – nie.

Oto trudna prawda, którą większość kupujących ignoruje. SUV to nie ciężarówka. Nie można załadować ładunku aż do relingów dachowych i zakładać, że to wszystko. Środek ciężkości mówi co innego. Znajduje się wysoko. Kiedy przeciążasz samochód, fizyka mści się. Ryzyko wywrócenia się dramatycznie wzrasta. To nie jest funkcja bezpieczeństwa; jest to podatność geometryczna.

Producenci o tym wiedzą. Spędzili lata wdrażając elektroniczne systemy stabilizacji w podwoziu. Interweniował także rząd. Od września 2004 r. Krajowa Administracja ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) wymaga umieszczania naklejek na framugach drzwi. Naklejki te wskazują maksymalną łączną masę pasażerów i ładunku. Wymóg ten dotyczy każdego pojazdu, którego maksymalna masa pojazdu (GVWR) jest mniejsza niż 10 000 funtów. To około 4536 kilogramów.

Zignoruj ​​tę naklejkę – ryzykujesz swoje zdrowie.

„Chociaż SUV-y są postrzegane jako doskonałe pojazdy do przewożenia ładunków, wielu postrzega je również jako potencjalnie niebezpieczne.”

Percepcja pozostaje w tyle za rozwiązaniami inżynieryjnymi. Ludzie widzą Land Cruisera lub Forda Expedition i zakładają, że mogą przewieźć wszystko. On może. Dopóki się nie zatrzyma. Potem zawieszenie opada. Opony eksplodują. Albo, co gorsza, samochód przewraca się podczas skręcania.

Musisz więc przewieźć większy ładunek. Patrzysz na swoją nośność i widzisz, że to nie wystarczy. Myślisz o podniesieniu zawieszenia. Myślisz o grubszych sprężynach. Chcesz zwiększyć swoją nośność. Czy jest to możliwe?

Następnie przyjrzymy się mechanice modyfikacji.

Standardowe nośności to tylko punkt wyjścia. Być może wybrana ciężarówka lub SUV nie do końca pasuje do Twoich planów przewozu ładunków. Gdy standardowe właściwości są niewystarczające, producenci oferują dodatkowe pakiety holownicze i ulepszone wyposażenie. To nie są tylko chwyty marketingowe. Dodają prawdziwe składniki. Mówimy o linkach przyczepy, wzmocnionych urządzeniach holowniczych i łańcuchach zabezpieczających. Czasami instalowany jest mocniejszy silnik, mocniejsze hamulce i ulepszony układ chłodzenia. Rezultatem jest samochód, który może wytrzymać zwiększone obciążenia.

Ale bądźmy szczerzy. Przeciążenie jest niebezpieczne. Zagraża Tobie, Twoim pasażerom i wszystkim innym użytkownikom dróg. Jeśli policjant Cię zatrzyma i zobaczy, że przekroczyłeś limit, możesz zostać ukarany grzywną za niebezpieczny załadunek. Nikt nie lubi rozmawiać z policją na takie tematy.

„Przeciążenie pojazdu zbyt dużą ilością ładunku to niebezpieczna sytuacja, która może zaszkodzić Tobie, Twoim pasażerom i innym kierowcom.”

Zanim zaczniesz modyfikować lub holować, potrzebujesz twardych liczb. Poniższe dane dotyczą Acury, Audi, BMW, Buicka i Cadillaca.

Specyfikacje udźwigu Acura

Gama pojazdów Acury z tego okresu składa się głównie z samochodów osobowych i crossoverów. Odzwierciedlają to dane dotyczące nośności. MDX i TSX są tutaj głównymi końmi pociągowymi.

Rok Modelka Maks. udźwig (funty)
2006 MDX
2006 RL
2006 RSX
2006 TL
2006 TSX
2007 MDX 1158
2007 RL
2007 RDX 870
2007 TL
2007 TSX 850
2008 MDX 1158
2008 RL
2008 RSX 870
2008 TL
2008 TSX 850
2009 MDX 1158
2009 RL
2009 RSX 870
2009 TSX 850

Dodatkowe funkcje Acury:
– Wskaźnik masy całkowitej pojazdu Acura (GVWR)
– Maksymalny nacisk na oś Acura (GAWR)
– Dopuszczalna masa całkowita Acura (GCWR)
– Ładowność Acury
– Masa własna Acury
– Uciąg Acury

Specyfikacje udźwigu Audi

Oferta Audi sięga od kompaktowych hatchbacków po pełnowymiarowe, luksusowe SUV-y. Modele A8 i S8 radzą sobie z najcięższymi ładunkami. A co z TT? Nie bardzo.

Rok Modelka Maks. udźwig (funty)
2006 A3
2006 A4
2006 A6
2006 A8 1213
2006 S4
2006 TT 728
2007 A3
2007 A4
2007 A6
2007 A8
2007 Pytanie 7
2007 RS4
2007 S4
2007 S6
2007 S8 1213
2008 A3
2008 A4
2008 A5
2008 A6
2008 A8
2008 Pytanie 7
2008 R8
2008 RS4
2008 S4
2008 S5
2008 S6
2008 S8
2008 TT
2009 A3
2009 A4
2009 A5
2009 A8
2009 Pytanie 7
2009 R8
2009 S4
2009 S5
2009 S8
2009 TT

**Dodatkowe specyfikacje Audi

Nośność to coś więcej niż liczba na naklejce. To jest różnica pomiędzy ciągnięciem drewna a zniszczeniem zawieszenia. Jeśli pracujesz w ciężarówkach i SUV-ach z połowy XXI wieku, musisz dokładnie wiedzieć, jakie obciążenie wytrzymają te łóżka, zanim je załadujesz.

Poniższe dane obejmują Chevroleta, Chryslera, Dodge’a, Forda i GMC. Patrzymy na maksymalną pojemność funtów dla lat modelowych 2006-2009.

Ładność Chevroleta

Chevy miał ogromny zakres wydajności. Od Aveo po Silverado 3500 HD zakres wartości jest szeroki.

Chevrolet z 2006 roku

Avalanche 1500 zapewniał ładowność 1387 funtów. Avalanche 2500 był mocniejszy i ważył 2072 funtów. Kolorado ważył 1532 funtów. Jeśli miałeś Express, możesz spodziewać się 2306 funtów. Panel HHR był lekką ciężarówką o nośności 900 funtów.

Ciężkie ciężarówki przewiozły znacznie więcej. Silverado 1500 wytrzymał 1913 funtów. Silverado 1500 Hybrid był ograniczony do 1162 funtów. Wersja SS spadła do 1253 funtów.

Do poważnej pracy najlepszym wyborem była seria HD. 1500 HD otrzymało 3129 funtów. Model 2500 HD zwiększył tę liczbę do 3606 funtów. Maksymalna waga modelu 3500 HD wynosiła 5169 funtów.

Suburban 1500 ważył 1731 funtów. Wersja 2500 wytrzymała 2828 funtów. Tahoe był lżejszy i ważył 1522 funtów. TrailBlazer ważył 1194 funtów. TrailBlazer EXT nieznacznie poprawia to do 1429 funtów.

Chevrolet z 2007 roku

Dane dotyczące nośności nieznacznie się zmieniły. Avalanche 1500 spadł do 1258 funtów. Kolorado spadł do 1316 funtów.

Silverado 1500 spada do 1658 funtów. Wersje Classic zachowały swoje pozycje. Silverado 1500 Classic utrzymał wagę 1913 funtów. Cena modelu Hybrid Classic pozostała na poziomie 1162 funtów. SS Classic pozostał na poziomie 1253 funtów. HD Classic wytrzymał 3129 funtów.

Silverado 2500 HD spada do 3458 funtów. Cena modelu Classic 2500 HD pozostała na poziomie 3606 funtów. Cena modelu 3500 HD Classic pozostała na poziomie 5169 funtów. Rok modelowy 3500 nie został określony.

Suburban 1500 spada do 1593 funtów. Wersja 2500 spada do 2561 funtów. Tahoe faktycznie zwiększa swoją ładowność, osiągając 1835 funtów.

Chevrolet 2008

Avalanche 1500 ponownie wzrósł do 1444 funtów. Cena Colorado pozostała na poziomie 1316 funtów.

Silverado 1500 pozostał na poziomie 1652 funtów. Cena modelu 2500 HD spadła do 3458 funtów. 3500 HD wzrósł do 3621 funtów.

Suburban 1500 ważył 1593 funtów. Wersja 2500 pozostaje w cenie 2561 funtów. Tahoe pozostał na poziomie 1835 funtów. Tahoe Hybrid ważył 1830 funtów. TrailBlazer pozostał na poziomie 1194 funtów.

Chevrolet 2009

Avalanche 1500 spadł do 1333 funtów. Kolorado spadło do 1250 funtów.

Express jest podzielony na poziomy wyposażenia. Model 1500 trzymał 2306 funtów. 2500 zajęło 3262 funtów. 3500 dostarczyło 4147 funtów.

Silverado 2500 HD wzrasta do 3480 funtów. Cena modelu 3500 HD wzrosła do 3873 funtów. Suburban 1500 ważył 1593 funtów. Wersja 2500 pozostaje w cenie 2561 funtów. Tahoe pozostał na poziomie 1835 funtów. Tahoe Hybrid pozostał na poziomie 1830 funtów. TrailBlazer trzymał 1194 funtów.

Chrysler ładowność

Ładowność Chryslera była generalnie niższa, z wyjątkiem PT Cruiser i Aspen.

Chrysler z 2006 roku

Modele z danymi dotyczącymi nośności nie są wymienione.

Chryslera 2007

Aspen mógł utrzymać 1600 funtów. PT Cruiser był zaskakująco mocny i ważył 1907 funtów. Pacifica dostarczyła 889 funtów. Town & Country kosztowało 1200 funtów.

Chryslera 2008

Aspen trzymał 1600 funtów. Cena Pacifica nieznacznie spadła do 865 funtów. PT Cruiser spada do 889 funtów. Town & Country pozostało na poziomie 1200 funtów.

Chryslera 2009

Aspen zaoszczędził 1600 funtów. Aspen Hybrid waży do 1500 funtów. Z listy usunięto PT Cruiser. Town & Country zostało usunięte z listy.

Dodge Nośność

Dodge miał kilku poważnych zawodników wagi ciężkiej, szczególnie w liniach Sprinter i Ram.

Dodge z 2006 roku

Karawana miała 1682 funtów. Cena Grand Caravan była bliska 1700 funtów. Zarówno Dakota, jak i Durango ważyły ​​1750 funtów. Charger i Magnum wyceniono na 1270 funtów.

Gwiazdami były ciężarówki Ram. Ram 1500 wytrzymał 1750 funtów. 2500 zaakceptowało 3020 funtów. 3500 zwiększyło tę liczbę do 4660 funtów.

Samochody dostawcze Sprinter robiły wrażenie. 2500 Van dostarczył 3950 funtów. 3500 Van również pokazał 3950 funtów. Sprinter Wagon 2500 udźwignął 4824 funtów.

Dodge z 2007 roku

Karawana miała 1682 funtów. Cena Grand Caravan pozostała na poziomie 1700 funtów. Dakota spadła do 1710 funtów. Durango trzymał 1750 funtów. Charger i Magnum pozostały na poziomie 1270 funtów.

Nitro dołączył przy wadze 1150 funtów. Ram 1500 wytrzymał 1750 funtów. 2500 wzrosła do 3130 funtów. Cena 3500 wzrosła do 4780 funtów.

Sprinter Van 2500 spadł do 3766 funtów. 3500 Van spadł do 4350 funtów. Wagon 2500 spada do 3074 funtów.

Dodge 2008

Dakota spadła do 1630 funtów. Durango nieznacznie wzrosło do 1780 funtów. Magnum trzymał 1270 funtów. Nitro pozostało na poziomie 1150 funtów.

Ram 1500 wzrasta do 1810 funtów. 2500 wzrósł do 3210 funtów. 3500 wzrósł do 4870 funtów.

Sprinter Van 2500 ważył 3766 funtów. Cena modelu 3500 Van wzrosła do 4530 funtów. Wagon 2500 pozostał na poziomie 3074 funtów.

Dodge 2009

Dakota wytrzymał 1630 funtów. Cena Durango pozostała na poziomie 1780 funtów. Durango Hybrid spada do 1500 funtów. Magnum pozostał na poziomie 1270 funtów. Nitro wytrzymał 1150 funtów.

Ram 1500 odniósł znaczący sukces, spadając do 1490 funtów. 2500 wzrosła do 3260 funtów. Model 3500 znacznie spadł do 3560 funtów.

Sprinter Van 2500 ważył 3766 funtów. Cena modelu 3500 Van pozostała na poziomie 4530 funtów. Wagon 2500 pozostał na poziomie 3074 funtów.

Ładowność Forda

W górnej połowie zestawienia dominowały osobowe samochody dostawcze i ciężarówki marki Ford.

Ford z 2006 roku

Seria Vans

Maksymalna ładowność różni się znacznie w zależności od podwozia. Kompaktowy sedan ledwo udźwignie ciężar pasażera i pełny zbiornik paliwa, podczas gdy ciężarówka pomieści małe urządzenie. Poniższe dane obejmują modele z lat 2006-2009 głównych marek.

Niektóre wpisy są oznaczone myślnikiem (-). Oznacza to, że producent nie podał konkretnych danych dotyczących nośności za ten rok. Nie zgaduj. Sprawdź naklejkę na framudze drzwi.

Ładowność Hondy

Oferta Hondy w tym okresie została podzielona na osoby dojeżdżające codziennie do pracy i poważne ciężarówki. Ridgeline i Odyssey dźwigały ciężar. A co z Porozumieniem? Prawie nic.

2006
Odyseja ważyła 1349 funtów. Na szczycie listy znalazł się Ridgeline z wagą 1549 funtów. Insight był słabszym pojazdem o ładowności 400 funtów, prawdopodobnie ze względu na lekką konstrukcję hybrydową. Pozostałe modele – Accord, Civic, CR-V, Element, Pilot, S2000 – nie opublikowały danych.

2007
Civic ma swoje numery: 385 funtów. Element ważył 675 funtów. Pilot dołączył do listy z wagą 1322 funtów. Odyssey i Ridgeline utrzymały swoje dane odpowiednio na poziomie 1349 i 1549 funtów.

2008
Liczby pozostały niezmienione w porównaniu z rokiem 2007. Obywatelskie: 385 funtów. Element: 675 funtów. Odyseja: 1349 funtów. Pilot: 1322 funtów. Linia grzbietu: 1549 funtów.

2009
Civic zmniejszył deklarowaną ładowność. Pilot pozostał na poziomie 1322 funtów. Odyseja utrzymała tę liczbę na poziomie 1349 funtów.

„Ładność nie zależy tylko od ciężarówki. Zależy ona od całkowitej masy wewnątrz samochodu.”

Ładunek HUMMER

Ciężarówki HUMMER zostały zbudowane z myślą o trudnych warunkach pracy. Ich nośność odzwierciedla tę brutalną siłę. Na listach dominowały H2 i H3.

2006
H1 Alpha była bestią o deklarowanej ładowności 3087 funtów. H3 wytrzymał 1150 funtów. W przypadku H2 nie podano tutaj żadnej ładowności.

2007
Nadal brakowało danych za półrocze 2. H3 pozostał na poziomie 1150 funtów.

2008
H2 w końcu trafia na listę z wagą 2200 funtów. H3 pozostał na poziomie 1150 funtów.

2009
H3 zwiększył swoją ładowność, skacząc do 1312 funtów. Linia obejmuje H3T o udźwigu 1090 funtów. H2 utrzymał swoją ocenę 2200 funtów.

Ładowność Hyundaia

W tym okresie Hyundai doganiał swoich konkurentów. Większość modeli nie miała opublikowanych specyfikacji udźwigu. Aby mieć pewność, należy to obliczyć samodzielnie, odejmując masę własną od dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu (GVWR).

2006
Accent, Azera, Elantra, Santa Fe, Sonata, Tiburon, Tucson. Wszystkie wartości są oznaczone myślnikiem. Brak dostępnych danych.

2007
Dodano Entourage i Veracruz. Tak jak poprzednio, wszystkie wartości są oznaczone myślnikiem. Marka nie nadała priorytetu udostępnianiu danych o ładowności.

2008
Ta sama historia. Entourage, Santa Fe, Sonata, Tiburon, Tucson, Veracruz. Nie ma żadnych liczb.

2009
Pojawiła się Geneza. Nośność nie została określona.

Ładowność Infiniti

Luksusowe SUV-y i sedany Infiniti przewoziły umiarkowane ładunki. QX56 był zdecydowanym liderem pod względem ładowności.

2006
QX56 był liderem z wagą 1440 funtów. FX35 wytrzymał 1183 funtów. FX45 – 1091 funtów Q45 – 979 GBP. G35 — 886 funtów. Nie było dostępnych danych dla M35 i M45.

2007
QX56 zniknął z listy. FX35 i FX45 utrzymały swoje dane na poziomie odpowiednio 1183 funtów i 1091 funtów. Brak danych dla modeli serii G35 i M.

2008
QX56 powrócił z wagą 1553 funtów. Ceny FX35 i FX45 pozostały odpowiednio na poziomie 1183 funtów i 1091 funtów. M35 i M45 pojawiły się z liczbami 996 i 1010 funtów. Nowy G37 wytrzymał 1040 funtów.

2009
FX 35 poprawił tę liczbę do 1213 funtów. FX 50 wytrzymał 1185 funtów. QX56 pozostał na poziomie 1553 funtów.

Ładowność Isuzu

Isuzu nadal korzystało ze swoich SUV-ów na bazie ciężarówek. Wózki Ascender i serii i zapewniały niezawodne działanie.

2006
Przodował model i-280 z wagą 1532 funtów. I-350 udźwignął 1190 funtów. Ascender ważył 1133 funtów.

2007
Seria i stała się większa. I-290 utrzymał swoją wagę 1532 funtów. I-370 skacze do 1516 funtów. Ascender pozostał na poziomie 1133 funtów.

2008
I-290 nieznacznie obniża tę liczbę do 1512 funtów. I-370 spada do 1260 funtów. Ascender pozostał na poziomie 1133 funtów.

Ładowność Jaguara

Samochody Jaguary w tym okresie były ciężkimi, luksusowymi krążownikami. Nośność była niska. W XKR nie przewoziłeś palet.

2006
X-Type wytrzymał 1058 funtów. Nie było danych dla S-Type, XJ8, XKR, XK8.

2007
X-Type zachował wagę 1058 funtów. Brak dostępnych danych dla XKR i XK.

2008
Przodowało XK Coupe z wagą 815 funtów. XKR spadł do 772 funtów. Cena X-Type pozostała na poziomie 1058 funtów.

2009
XF pojawił się bez danych. Cena XK Coupe pozostała na poziomie 815 funtów. XKR utrzymał tę liczbę na poziomie 772 funtów.

Ładność Jeepa

Jeepy to pojazdy użytkowe. Ich ładowność odzwierciedla przeznaczenie, od jazdy terenowej po podmiejskie zakupy spożywcze.

2006
Dowódca prowadził z 1620 funtami. Liberty wytrzymał 1150 funtów. Grand Cherokee ważył 1100 funtów. Wrangler – 800 funtów.

2007
Dowódca spadł do 1310 funtów. Kompas przybył do 925 funtów. Grand Cherokee spada do 1050 funtów. Liberty pozostała na poziomie 1150 funtów. Wrangler poprawił tę liczbę do 1000 funtów.

2008
Dowódca pozostał na poziomie 1300 funtów. Kompas utrzymał tę liczbę na poziomie 925 funtów. Grand Cherokee wzrósł do 1180 funtów. Liberty pozostała na poziomie 1150 funtów. Patriot pojawił się w wadze 925 funtów. Zarówno Wrangler, jak i Wrangler Unlimited ważyły ​​1000 funtów.

2009
Dowódca pozostał na poziomie 1300 funtów. Kompas utrzymał tę liczbę na poziomie 925 funtów. Grand Cherokee pozostał na poziomie 1180 funtów. Liberty pozostała na poziomie 1150 funtów. Patriot pozostał na poziomie 925 funtów. Wrangler pozostał na poziomie 1000 funtów. Wrangler Unlimited poprawia tę liczbę do 1150 funtów.

Ładowność Kia

SUV-y i crossovery Kia przewoziły przyzwoite ładunki. Głównymi ciężarówkami były Sedona i Borrego.

2006
Sedona przoduje z wagą 1532 funtów? Czekaj, nie. Sedona nie miała żadnych danych za rok 2006. Rio było liderem z wagą 1273 funtów. Rio 5 mógł udźwignąć 1200 funtów. Sorento – 1202 funtów. Sportage – 1195 funtów.

2007
Na liście pojawiła się Sedona z wagą 1532 funtów. Sorento poprawił tę liczbę do 1318 funtów. Sportage urósł do 12

Ładowność modeli Mazdy

Jeśli przewozisz sprzęt Mazdą z połowy XXI wieku, znajomość limitów obciążenia jest koniecznością. Ładowność Mazdy B2300 utrzymywała się na stałym poziomie 1260 funtów do 2008 r., po czym spadła do 1200 funtów w 2009 r. Wytrzymała B3000 mogła udźwignąć 1680 funtów, podczas gdy B4000 powróciła do 1260 funtów.

Inaczej jest w przypadku samochodów osobowych. Mazda3 i Mazda6 miały różną ładowność. MazdaSpeed6 z 2006 r. mogła udźwignąć jedynie 963 funty, podczas gdy standardowa Mazda6 spadła z 1319 funtów w 2006 r. do 1080 funtów w 2007 r., następnie do 1087 funtów w 2008 r. i 1082 funtów w 2009 r. Minivan Mazda5 pierwotnie miał ładowność około 1239 funtów, która spadła do 1191 funtów w 2008 roku i utrzymywała się na tym poziomie do 2009 roku.

Samochody sportowe oferują ciasne przestrzenie. MX-5 (Miata) w latach 2006-2007 mógł unieść 637 funtów, a w 2008 roku mógł unieść 633 funtów. RX-8 zaczynał od 779 funtów w 2006 r., spadł do 765 funtów w latach 2007–2008 i 754 funtów w 2009 r. SUV Tribute oscylował wokół granicy 1000 funtów: 988 funtów w 2006 r., wzrósł do 1057 funtów w 2008 r., a wersja hybrydowa osiągnęła 1083 funtów funtów. Minivan MPV mógł udźwignąć 1506 funtów.

Limity obciążenia Mercedes-Benz

Niemiecka inżynieria spełnia ograniczenia wagowe. W 2006 roku model ML350 mógł unieść 1616 funtów, a ML500 1496 funtów. Klasa R była koniem pociągowym o uciągu 2000 funtów. A co z SLR McLarenem? Zgadłeś dobrze, ma niską nośność.

Do 2007 roku GL450 zwiększyło tę liczbę do 1620 funtów, a ML500 osiągnęło tę samą wartość. ML63 AMG spada do 1257 funtów. G500 ważył 1289 funtów. Ładowność SLR McLaren spadła do 626 funtów.

Rok 2008 przyniósł zmiany. G500 zwiększył tę liczbę do 1764 funtów. Obydwa modele GL550 i ML550 miały udźwig 1620 funtów. Ładowność SLR McLaren spadła do marnych 342 funtów. ML63 AMG pojawił się ponownie w 2009 roku, ważąc 1300 funtów. Klasa R spadła do 1365 funtów za rok 2009. W wielu sedanach, takich jak Klasa C i Klasa S, brakuje danych, co prawdopodobnie wskazuje na znikomą lub zmienną ładowność, która nie jest wymieniona w standardowych specyfikacjach.

Dane techniczne podnośnika Mercury

Mercury korzystał z platform Forda, więc ich osiągi są ze sobą ściśle powiązane. Cena Mountaineer zaczynała się od 1549 funtów w 2006 r., spadła do 1443 funtów w 2007 r. i utrzymywała się na tym poziomie do 2009 r. Minivan Monterey w latach 2006–2007 ważył 1320 funtów na stałym poziomie.

Waga SUV-a Mariner wahała się od 1050 do 1075 funtów. Zaczęło się od 1075 funtów w latach 2006–2007, a w latach 2008–2009 spadło do 1059 funtów. Mariner Hybrid miał przez wszystkie lata niższą ładowność wynoszącą 920 funtów. Grand Marquis i Mediolan nie mają danych. Sable został wprowadzony w latach 2008-2009 bez określonej ładowności.

Ładowność MINI

Małe samochody oznaczają małą ładowność. Cooper Hardtop w latach 2007–2009 konsekwentnie przewoził 816 funtów. Cooper Convertible był lżejszy i miał ładowność 771 funtów w latach 2006–2008.

Modele John Cooper Works, zarówno Hardtop, jak i Clubman, ważyły ​​​​816 funtów w 2009 r. Cooper Clubman również osiągnęły 816 funtów w 2008 r. Proste liczby. Żadnych niespodzianek.

Dane ładunku Mitsubishi

Mitsubishi miało kilka poważnych ciężkich samochodów ciężarowych w kategorii pickupów. Raider mógł unieść 1590 funtów w 2006 r., a w latach 2007–2008 ważył nieznacznie do 1580 funtów. Waga Outlandera** wzrosła w 2007 r. do 1538 funtów, a w 2008 r. spadła do 1169 funtów.

Sedany były lżejsze. Galant zaczynał od 969 funtów w 2006 r., spadł do 937 funtów w latach 2007–2008, a następnie wzrósł do 981 funtów w 2009 r. Lancer zaczynał od 981 funtów w 2006 r., osiągając 1157 funtów w latach 2008–2009. Wartość Eclipse przez trzy lata wynosiła około 794 GBP, a następnie wzrosła do 827 GBP w 2009 r. Endeavour utrzymywała się na stałym poziomie 1055 GBP w latach 2006–2008. Montero w 2006 roku ważył 1165 funtów.

Ładowność modeli Nissana

Pickupy Nissana są mocne. Titan to wyjątkowy model. Zaczęło się od 1549 funtów w 2006 r., spadło do 1490 funtów w 2007 r., a następnie gwałtownie wzrosło do 2063 funtów w latach 2008–2009. Jest to znaczny wzrost.

Cena Frontier utrzymywała się na stałym poziomie 1464 funtów od 2006 do 2009 roku. SUV Armada zaczynał od 1693 funtów w latach 2006–2007, a następnie spadł do 1453 funtów w latach 2008–2009. Cena Pathfinder zaczynała się od 1424 funtów, a następnie w latach 2008–2009 wzrosła do 1554 funtów.

Sedany były słabsze. Altima zaczynała od 1199 funtów w 2006 r., wzrosła do 1240 funtów w 2007 r., a następnie nie miała żadnych danych za lata 2008–2009. Altima Hybrid miała ok.

Większość ludzi patrzy na cenę. Sprawdzają moc silnika. Ignorują liczbę, która naprawdę ma znaczenie, gdy próbujesz coś przenieść. Nośność. Jest to granica ilości rzeczy, które można zmieścić w samochodzie, zanim fizyka zacznie się opierać.

Niezależnie od tego, czy ładujesz przekaźnik Saturn, czy Toyotę Sienna, znajomość dokładnego limitu stanowi różnicę między płynną jazdą a zepsutym zawieszeniem. Patrzymy tutaj na modele z lat 2006-2009. Dane są szczegółowe. Specyficzny.

Przejdźmy do liczb.

Nośność Saturna

Saturn próbował zrobić wszystko w ostatnich latach swojego życia. Przekaźnik był minivanem. Vue to crossover. Sky to roadster. Żaden z nich nie był przeznaczony do dużych obciążeń.

Specyfikacje udźwigu Saturna 2006

Najlepiej spisał się sztafeta. Jasne, był to pojazd do transportu ludzi, ale faktycznie mógł przewozić ładunek.

  • Przekaźnik: 1350 funtów.
  • VUE: 1331 funtów.
  • Ion: Brak danych

Specyfikacje pojemności ładunkowej Saturna 2007

Aura została wprowadzona na rynek jako zamiennik sedanów serii L. Nie był przeznaczony do przewożenia ładunków. VUE pozostało stabilne.

  • Perspektywy: 1678 funtów (lider ładunku)
  • VUE Hybrid: 1511 funtów.
  • Przekaźnik: 1354 funtów.
  • Aura: 1009 GBP
  • Aura Hybrid: Brak dostępnych danych
  • Ion / Sky: Brak danych

Specyfikacje udźwigu Saturna 2008

Stało się łatwiej. VUE stracił wydajność.

  • Perspektywy: 1678 funtów (nadal król Saturna przewożący ładunki)
  • Astra: 893 £ (Mały samochód, mały limit)
  • VUE Hybrid: 1111 funtów.
  • VUE: 1000 funtów
  • Aura: 1009 GBP
  • Niebo: Brak dostępnych danych

Specyfikacje ładunku Saturna 2009

W zeszłym roku. Astra została usunięta z oferty w USA.

  • Perspektywy: 1709 GBP (nieznaczny wzrost)
  • VUE / VUE Hybrid: 1000 funtów / 1111 funtów
  • Aura: 1009 GBP
  • Aura Hybrid: Brak dostępnych danych

Dodatkowe funkcje Saturna:
– Dopuszczalna masa całkowita pojazdu (GVWR) Saturn
– Maksymalny nacisk na oś (GAWR) Saturn
– Dopuszczalna masa całkowita zestawu (GCWR) Saturn
– Ładowność Saturna
– Masa własna Saturna
– Pojemność holownicza Saturn

„Outlook był jedynym Saturnem, który nie śmiał Ci się w twarz, gdy prosiłeś go o przewóz ładunku”.

Ładunek Potomka

Scion był skierowany do młodzieży. Łatwy. Zwrotny. Nie ciężki. Jeśli potrzebujesz przewieźć więcej niż kilka osób i futerał na gitarę, to dobrze trafiłeś.

Specyfikacje udźwigu Scion 2006

  • tC / xA / xB: Brak danych

Specyfikacje udźwigu Scion 2007

  • tC: Brak dostępnych danych

Specyfikacje udźwigu Scion 2008

  • tC / xB / xD: Brak danych

Specyfikacje udźwigu Scion 2009

  • tC / xB / xD: Brak danych

To denerwujące. Większość źródeł wymienia te modele jako „nie mające zastosowania” lub po prostu niedostępne w ówczesnych ogólnych bazach danych dotyczących podnoszenia. Będziesz musiał to obliczyć sam, jeśli chcesz wiedzieć dokładnie, co zmieścisz w xB.

Dodatkowe funkcje Scion:
– Dopuszczalna masa pojazdu (DMC) Scion
– Maksymalny nacisk na oś (GAWR) Scion
– Dopuszczalna masa całkowita zestawu (GCWR) Scion
– Ładunek Sciona
– Masa własna Scion
– Pojemność holownicza Scion

Inteligentna ładowność

Jeden samochód. Dwie osoby. Trochę więcej. Fortwo było samochodem miejskim. Jego nośność odzwierciedlała jego niewielkie wymiary.

Specyfikacja inteligentnego udźwigu na rok 2008

  • Fortwo: 463 funty

To wszystko. To jest sufit. Jeśli masz dwie osoby dorosłe i plecak, jesteś na krawędzi.

Dodatkowe cechy smarta:
– Masa całkowita (GVWR) inteligentna
– Maksymalny nacisk na oś (GAWR) inteligentny
– Dopuszczalna masa całkowita pociągu (GCWR) inteligentna
– Inteligentna ładowność
– Inteligentna masa własna
– Inteligentna pojemność holownicza

Ładowność Subaru

Subaru. Napęd na wszystkie koła. Trwały. A przynajmniej starali się wyglądać surowo. Liczby ładunku opowiadają historię kompromisu między zabezpieczeniami a przestrzenią ładunkową.

Specyfikacje ładowności Subaru 2006

Impreza WRX Sti była zaskakująco łatwa do załadunku. To był samochód sportowy, a nie koń pociągowy.

  • B9 Tribeca: 1560 funtów.
  • Outback: 1245 GBP
  • Starszy wagon: 1300 funtów.
  • Starsza wersja sedana: 1200 funtów
  • Impreza Outback Sport: 1132 funtów.
  • Baja: 1070 funtów
  • Leśniczy: 1060 funtów
  • Wagon Impreza: 995 GBP
  • Impreza Sedan: 955 funtów
  • Impreza WRX Sti: 794 £

Specyfikacje ładowności Subaru 2007

Tribeca utrzymała dobre wyniki. W Outbacku nastąpił gwałtowny spadek pojemności ładunkowej.

  • B9 Tribeca: 1560 funtów.
  • Impreza Outback Sport: 1132 funtów.
  • Starszy wagon: 1290 funtów.
  • Leśniczy: 1010 funtów
  • Wagon Impreza: 995 GBP
  • Starsza wersja sedana: 1055 GBP
  • Impreza Sedan: 955 funtów
  • Outback: 995 GBP

Specyfikacje ładowności Subaru 2008

Pojemność ładunkowa Tribeca spadła. Coś się zmieniło w inżynierii lub certyfikacji.

  • Impreza WRX Sti: 1080 funtów
  • Impreza Outback Sport: 1082 funtów.
  • Starsza wersja: 1055 GBP
  • Outback: 1085 GBP
  • Leśniczy: 1010 funtów
  • Wagon Impreza: 976 funtów.
  • Impreza Sedan: 856 £
  • Tribeca: 660 funtów (ogromny spadek)

Specyfikacje ładowności Subaru 2009

Tribeca pozostała na niskim poziomie. Forester dostał wzmocnienie.

  • Leśniczy: 1230 funtów
  • Outback: 1078 GBP
  • Starsza wersja: 1055 GBP
  • Tribeca: 660 funtów

Dodatkowe funkcje Subaru:
– Dopuszczalna masa całkowita pojazdu (DMC) Subaru
– Maksymalny nacisk na oś (GAWR) Subaru
– Dopuszczalna masa całkowita zestawu (GCWR) Subaru
– Ładowność Subaru
– Masa własna Subaru
– Pojemność holownicza Subaru

Ładowność Suzuki

Suzuki próbowało konkurować z Toyotą i Hondą za pomocą XL7 i Grand Vitary. SX4 był ich wejściem na rynek małych crossoverów.

Specyfikacje udźwigu Suzuki 2006

  • Grand Vitara: 1175 GBP
  • XL7: 1168 funtów
  • Forenza: 981 GBP
  • Aerio: 955 £
  • Reno: 941 funtów
  • Werona: Brak danych

Specyfikacje udźwigu Suzuki 2007

W tym miejscu pojawiają się luki w danych. Większość modeli nie ma danych, z wyjątkiem XL7, który spisał się dobrze.

  • XL7: 1626 funtów
  • Aerio / Forenza / Grand Vitara / Reno / SX4: Brak danych

Specyfikacje udźwigu Suzuki 2008

Wróć do konkretnych liczb. XL7 pozostał wagi ciężkiej.

  • XL7: 1626 funtów
  • Grand Vitara: 1178 GBP
  • Forenza / Reno: 926 £
  • SX4: 893 funtów.

Specyfikacje udźwigu Suzuki 2009

Pojawił się Equator (przemianowany na Ford Escape), ale nie podano dla niego żadnych danych dotyczących ładowności.

  • SX4: 893 funtów.
  • Equator / Grand Vitara / XL7: Brak danych

Dodatkowe funkcje Suzuki:
– Masa całkowita pojazdu (DMC) Suzuki
– Maksymalny nacisk na oś (GAWR) Suzuki
– Masa całkowita zestawu (GCWR) Suzuki
– Ładowność Suzuki
– Masa własna Suzuki
– Udźwig Suzuki

Ładność Toyoty

Na tych listach króluje Toyota. Budują niezawodne samochody i ich